PRENSİMİN 4.YAŞ GÜNÜ VE TAVŞAN PASTASI

 

  Merhaba,

 

  Canım yavrum Orkun' umun 4.yaş gününde çekilmiş bir fotoğrafla yeni bir haftaya girmek istedim. 26 Ocak Cumartesi günü yavrucuğumun 4.yaş günüydü ama biz anca dün kutlayabildik. Orkun' un ve bizim sevdiklerimizin katıldığı kendi halinde bir doğum günü oldu bizimkisi. Canım yavrum dünyaya gelerek bana ve tüm ailene yaşattığın güzel duygular için seni çok ama çok seviyorum. İnşallah Rabbim sana sağlıklı, sihhatli ve güzel bir ömür verir.

  Yavrucuğumun doğum günü pastasını kendim yaptım , hem biraz kendimi sınamış oldum hemde içerisinde ne katıldığını bilmediğimiz birşey yememiş olduk. Cuma günü o blog bu blog derken elimde bir sürü tarif oldu bende hepsini karıştırdım ve ortaya bizim tavşan pasta çıktı. Buyrun bakalım nasıl olmuş;

 

TAVŞAN PASTA

 

 

MALZEMELER

 

2 Paket hazır pastaban

2 paket kakaolu pasta kreması (toz)

3 poşet sade krem şanti

1 paket çikolata sosu

2 adet buz

1 su bardağı damla çikolata

100 gr margarin

1.5 lt. süt

Meyve şekerlemesi

1 kase vişne reçeli

1 sb bardağı ılık su

 

NASIL MI YAPTIM ?

 

Pasta kremasını ve krem şantileri üzerlerindeki tariflerine göre hazırladım. Vişne reçelini ılık su ile şrebet haline getirdim. Alüminyum folyo ile fırın tepsisinin arka yüzünü kaplayıp, pastabanlardan birini üzerine aldım üzerini reçelli su ile hafifce ıslattım. Daha sonra hazırladığım pasta kremasından bir kat sürüp, üzerine muzları dilimler halinde dizdim, üzerine damla çikolata serpip bir kat daha pasta kreması sürdüm ve pastabanın diğer katınıda reçelli su ile ıslatıp altadaki tabanın üzerine koydum.Bu tavşanımızın başı oldu, başını krem şanti ile iyice kapladım. Sonra diğer pastabandan tavşanımız için iki kulak kestim, ortada kalan kısım ise papyonu oldu. Kulaklar ve papyon içinde aynen başta olduğu gibi aralarını pasta kreması, muz ve damla çikolata ile kaplayıp, yerlerine oturtdum. Etraflarını krem şanti ile kapladım. Çikolata sosunu 1 su bardağı sütle pişirip soğumaya bıraktım. Çok fazla soğumadan (ılıkdan biraz fazla sıcak olacak) sıkma torbasına doldurup tavşanımızın başının, kulaklarının ve papyonunun etrafını geçtim. Sonra bu sosla gözleri ve bıyıkları yaptım (benim yaptığım bıyıklar çok komik oldu). Son olarakda meyve şekerleri ile papyonu süsledim. Ben bir gece önceden hazırlayıp, buzdolabında ertesi akşama kadar beklettim. Böylece pasta herşeyini daha güzel içine çekmiş oldu.

 

Benden bu kadar, profosyonel olmadığım için bu kadar anca becerdim, umarım sizlerde beğenirsiniz.

 

Şimdilik hoşcakalın..........

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !